BOŻENA PORZYŃSKA

| sopran, mezzosopran, śpiewaczka operowa i solowa, pedagog.

WITAM NA MOJEJ STRONIE

Dyplomanci

Pracę pedagogiczną rozpoczęłam bardzo wcześnie bo już w 1979 r. przyjmując stanowisko starszego wykładowcy w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Przenosząc się do Opery Bałtyckiej w Gdańsku podjęłam pracę w Akademii Muzycznej, gdzie pracuję do dnia dzisiejszego. Okres 18 lat pracy pedagogicznej zaowocował  25 dyplomami.


Jacek Jasman - bas - 1985 r Dzisiaj kompozytor i nauczyciel śpiewu.

Adam Stelmaszewski - baryton - 1985 r. Nie pracuje w swoim zawodzie.

Elżbieta Bagińska-Rydzak - mezzosopran - 1985 r. - Dyplomantka jest po pierwszym przewodzie kwalifikacyjnym w zakresie wokalistyki i uzyskała tytuł adiunkta 15 maja 1995 r. Promotorem przewodu była p. Jadwiga Pietraszkiewicz, recenzentem p. Grażyna Krajewska-Ambroziak. Tematem do dyskusji była pokazowa lekcja metodyczna. Adiunkt Instytutu Wychowania Artystycznego przy UMCS w Lublinie. Koncertuje w Polsce.

Jadwiga Ratajczak-Gawdzik - sopran -1987 r. - Obecnie solistka zespołu muzyki dawnej „Capella Gedanesis" w Gdańsku, z którym
nagrywa płyty i konceruje w karju oraz za granicą.

Ewa Dorawa - mezzosopran - 1990 r. - Solistka opery bydgowskiej w latach 1988-1993,obecnie wykładowca AkademiiMuzycznej w Bydgoszczy.

Mieczysław Grabania - baryton - 1991 r. - Nie pracuje w swoim zawodzie; jest biznessmenem i wspomaga finansowo przedsięwzięcia artystyczne.

Aleksandra Perz - mezzosopran - 1992 r. - Prowadzi chór przykościelny w Tczewie i Gdańsku. Koncertuje w ramach Zrzeszenia „Muzyka Sacra". Bierze udział w licznych koncertach kameralnych. Nagrała kasetę magnetofonową pt. „Kolędy".

Aleksandra Bubicz - sopran - 1992 r. - Solistka Opery Kameralnej w Warszawie, z którą koncertuje w kraju i za granicą. Występuje w licznych koncertach kameralnych. W bieżącym roku przygotowuje się do przewodu kwalifikacyjnego w zakresie wokalistyki.

Jerzy Dajuk - baryton - 1992 r. - Należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Muzyków Chrześcijańskich. Bierze udział w licznych festiwalach muzyki religijnej w kraju i za granicą. Koncertuje
do dnia dzisiejszego w wielu krajach Europy i obu Ameryk. Występuje w kościołach, ambasadach, teatrach. Jest solistą zespołu muzycznego, koncertuje nawet wśród czarnej ludności Indonezji (Kostaryka, Nikaragua, Wenezuela). Zajmuje się kompozycją, nagrywa.

Katarzyna Piotrowska - sopran - 1993 r. - ocena dobra - Kształci dalej swój głos. Jest solistką objazdowej opery w Niemczech

Roma Pontus - mezzosopran - 1995 r. - ocena bardzo dobra - Kontynuje jeszcze naukę śpiewu i szkoli emisję, poznaje repertuar, który w przyszłości wykorzysta na scenach i estradach.

Wiesław Wierzbicki - tenor - Proces dyplomowy rozpoczął pierwszym recitalem, uzyskując ocenę bardzo dobrą. Do tej pory nie ukończył studiów.

Beniamin Koralewski - tenor - 1997 r. - ocena dobra - Proces dyplomowy rozpoczął pierwszym recitalem dyplomowym, uzyskując ocenę dobrą. Drugi recital odbył się 26.06.1997 r.

Karolina Szwabe-Klawiter - 2000 r.- ocena bardzo dobra Kształci swój głos pod kontrolą pedagoga śpiewu. Bierze liczny udział w koncertach kameralnych w Trójmieście jak również na terenie Polski. Równolegle z pracą w Akademii Muzycznej prowadzę zajęcia w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu (PSM II st.). W tej szkole mam na swoim koncie pedagogicznym 5 dyplomów

Małgorzata Iłczyk - sopran - 1993 r.- ocena dobra Obecnie artystka chóru Opery Bałtyckiej.

Maciej Stadnik - baryton - 1997 r. - ocena dobra

Agnieszka Nowak - sopran - 1998 r. - ocena b.dobra Obecnie studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Leszek Kruk - baryton - 1998 r. - ocena dobra - Kontynuje studia wokalne w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Dorota Kraiewska - sopran - 1999r. - ocena dobra Kontynuje studia.

Katarzyna Wakarezzy,

Katarzyna Mendlarska,

Beata Jędrzejczak,

Iwona Nowosad,

Izabela Lewandowska,

Marlena Kubacka,

Bernard Szyc,

Katarzyna Chłapowska,

Emilia Mikołajczak,

Nauk sztuki wokalnej pobierali także:

Dawid Jung,

Dariusz Korus,

Zbigniew Sas,

Michał Olejnik,

Robert Dziekański


Pracowałam dwa lata w Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Udzielam licznych konsultacji wokalnych. Mam również kontakt z Instytutem Foniatrii w Gdańsku, gdzie służę radą i pomocą w szczególnych przypadkach chorób strun głosowych. W tej pracy osiągam pozytywne wyniki czego przykładem może być przypadek uruchomienia strun głosowych po mechanicznym urazie.

 

Galeria Dyplomantów

View the embedded image gallery online at:
http://bozenaporzynska.eu/dyplomanci.html#sigFreeId4bd4ec85f4

Koncert Jubileuszowy z okazji 25 lat występów na scenie. Fragmenty koncertu i przyjęcie.


Opera Bałtycka w Gdańsku. 25 maja 1994, godz. 19:00

 

 

 

 

Bożena Porzyńska

bozena.porzynska.diva(at)wp.pl

 

 

 

Poprzednia wersja strony